UTSTÄLLNINGSRESULTAT

SUNDSVALLS KATTKLUBB 2012-06-30—07-01

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev Ex2 veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Supreme Champion. Stort Grattis!

GIC S*Skvaderkatten´s Enar tog CACS i klass3

IC S*Skvaderkatten´s  Ida tog  CAPIB i klass 8.

Söndag

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

SC S*Skvaderkatten´s Gersimi tog HP i klass 1

------------------------------------

VESTKYSTKATTEN 2012-05-12—13

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

GIC S*Skvaderkatten´s Enar tog CACS i klass3

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa tog CAP i klass 10.

Söndag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

GIC S*Skvaderkatten´s Enar tog CACS i klass3

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa tog CAP i klass 10.

----------------------------------------------

 

STORSJÖKATTEN 2012-04-28—29

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5 och blev BIV-T.

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 3 i klass 10.

Söndag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

S*Skvaderkatten´s Enar blev Grand Int. Champion.(GIC) Grattis!

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 3 i klass 10.

--------------------------

MEDELPADS KATTKLUBB 2011-08-13

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev Ex2 veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5

 

HÄLSINGEKATTEN 2011-05-21—22

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5

CH S*Skvaderkatten´s Ida tog CAP i klass 10

Söndag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev NOM.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5

CH S*Skvaderkatten´s Ida blev Premier och dessutom NOM.Grattis!

----------------------------------

 

STORSJÖKATTEN 2011-04-30—05-01

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5

S*Skvaderkatten´s Mattis blev Grand Internationell Premier(GIP). Grattis!

S*Skvaderkatten´s Winston,(äg fam Creutziger Sundsvall) blev Ex1 och BIV-T i klass 12

Söndag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS veteraner kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass5

CH S*Skvaderkatten´s Ida tog CAP i klass 10

S*Skvaderkatten´s Winston,(äg fam Creutziger Sundsvall) blev Ex1 i klass 12

-----------------------------------

 MELLANSVENSKA KATTKLUBBEN ESKILSTUNA 2010.09.04

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 4:a i Seniorer kat 2.

IC *S Skvaderkatten´s Enar blev Ex1 utan cert i klass 5.

S*Skvaderkatten´s Leopold  blev Ex1 i klass 11 (tot 5 i gruppen)

S*Skvaderkatten´s Teodor blev Ex 2 i klass 11 i samma grupp som Leopold. Grattis båda två!

VESTKYSTKATTEN 2010-07-31—08-01

Lördag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2:a i Seniorer kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa tog CACS i klass 3 och blev NOM

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3.

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6.

CH S*Skvaderkatten´s Enar blev Int. Champion och NOM. GRATTIS !

S*Skvaderkatten blev BIS uppfödning kat 2.

Söndag

EC/EP S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2:a i Seniorer kat 2.

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa tog CACS i klass 3.

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi tog CACS  i klass 3 och blev NOM.

IC S*Skvaderkatten´s Enar tog CAGCIB i klass 5 och blev NOM.

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6.

S*Skvaderkatten blev BIS uppfödning kat 2.

-----------------------------------

UPPSALA KATTKLUBB 2010-06-19—20

Lördag

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Ex1 utan cert i klass 4, Äg Susanna Lindh

S*Skvaderkatten´s Pontus blev Ex1och BIV i klass 11. Äg Annika Jansson och Olof Jonsson Östersund.

Söndag

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Ex1 utan cert i klass 4, Äg Susanna Lindh

S*Skvaderkatten´s Pontus blev Ex4 i klass 11. Äg Annika Jansson och Olof Jonsson Östersund.

 

NERIKES KATTKLUBB 2010-06-06

S`Skvaderkatten´s Teodor blev Ex 2 i klass 11, Äg Terese Stavem Johansson och

Niklas Björk, Narrows

---------------------------

SUNDSVALLS KATTKLUBB 2010-05-22—23

Lördag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Ex1 utan cert i klass 4, Äg Susanna Lindh

IP S*Skvaderkatten´s Mattis Blev Ex 1 utan cert i klass 6

S*Skvaderkatten´s Enar tog CACIB i klass 7

Söndag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPS i klass 4 och BIV,Äg Susanna Lindh

IP S*Skvaderkatten´s Mattis Blev Ex 1 utan cert i klass 6

ÖRNSKÖLDSKATTEN 2010-05-15—16

Lördag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert i klass 3

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6 och NOM

S*Skvaderkatten´s Enar blev Champion. GRATTIS !

Söndag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa  tog CACS i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s  Gersimi blev Ex 1 utan cert i klass 3

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Enar tog CACIB i klass 7

---------------------

STORSJÖKATTEN 2010-05-01—02

Lördag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa blev Ex 1 utan cert i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CACS i klass 3

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPS i klass 4, Äg Susanna Lindh

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Enar tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Pontus tog Ex1 i klass 12,blev BIV-T,NOM och BIS.

Han blev dessutom bästa klubbkatt. Grattis!  Äg Annika Jansson och Olof Jonsson Östersund.

Söndag

GIC S*Skvaderkatten´s  Törnrosa tog CACS i klass 3

GIC S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CACS i klass 3

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPS i klass 4, Äg Susanna Lindh

IP S*Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Enar tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Pontus tog Ex1 i klass 12,blev BIV-T,NOM och BIS.

Han blev dessutom bästa klubbkatt. Grattis!  Äg Annika Jansson och Olof Jonsson Östersund.

-------------------------

ALFAKATTEN 2009-10-17

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2 i klass 7

S*Skvaderkatten´s Enar blev Ex 1 och NOM i klass 11

----------------------------------

GESTRICAKATTEN 2009-09-12---13

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 1:a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPS i klass 4.Äg Susanna Lindh

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2 i klass 7

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Int.Premier (IP). Grattis!

S*Skvaderkatten´s Enar blev Ex 2 i klass 11

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 2:a i seniorer kat 2

S* Skvaderkatten´s Mattis tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2 i klass 7

S*Skvaderkatten´s Enar blev Ex 1 och BIV i klass 11

---------------------------------

VESTKYSTKATTEN 2009-06-20---21

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 3:a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

 S*Skvaderkatten´s Ida tog CACIB i klass 7

 S* Skvaderkatten´s Mattis tog CAPIB i klass 8 och blev Nom

S*Skvaderkatten´s Enar blev Ex 1 i klass 12 och Nom.1 röst i panelen.

S*Skvaderkatten blev BIS uppfödning kat 2.

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 2:a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev GIC. Grattis!

S*Skvaderkatten´s Ida tog CACIB i klass 7

S* Skvaderkatten´s Mattis tog CAPIB i klass 8 och blev Nom

S*Skvaderkatten´s Enar blev Ex 1 i klass 12 och Nom.

S*Skvaderkatten blev BIS uppfödning kat 2.

---------------------------------------

HÄLSINGEKATTEN 2009-05-23—24

Lördag

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Ex 1 utan cert. i klass 4.Äg Susanna Lindh

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida tog CAC  i klass 9

S* Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 4 i klass 10

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex 2 i klass 10

S*Skvaderkatten blev 3:a i kullklassen kat 2

Söndag

GIP S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPS i klass 4.Äg Susanna Lindh

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida blev Champion. GRATTIS !

S* Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 2 i klass 10

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Premier. GRATTIS !

S*Skvaderkatten blev 3:a i kullklassen kat 2

--------------------------

STORSJÖKATTEN 2009-04-25—26

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 1:a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Gersimi Blev Ex 3 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2  i klass 9

S* Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 2 i klass 10

S* Skvaderkatten´s Mattis tog CAP i klass 10

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 1:a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Supreme Champion (Tidigare Europachampion) GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Gersimi Blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2  i klass 9

S* Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 2 i klass 10

S* Skvaderkatten´s Mattis tog CAP i klass 10

 

DALÄLVSKATTEN 08-09-28

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2  samt blev 5.a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida tog CAC  i klass 9

S* Skvaderkatten´s Jonatan tog CAP i klass 10

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex 2 i klass 10

CITY CAT CLUB 2008-07-26—27

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev BIS i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 1  i klass 11

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex 2 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 1 och BIV i klass 11 samt Nom till panel

S*Skvaderkatten blev BIS uppfödning kat 2

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev Nom till panel samt blev 5.a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej, äg. Terese Karlsson, tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Gersimi ABS

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex 2  i klass 11

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex 2 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Jonatan blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten blev 3:a i uppfödning kat 2

 

KATTKLUBBEN MIDT NORGE 2008-07-19—20

Lördag

S*Skvaderkatten´s Ellinor,äg.Susanna Lindh tog CAGPIB i klass 6

Söndag         

S*Skvaderkatten´s Ellinor,äg.Susanna Lindh tog titeln Grand Internationell Premier (GIP) GRATTIS !

SUNDSVAL LS KATTKLUBB 2008-06-07---08

Lördag

S*Skvaderkatten´s Ellinor,äg.Susanna Lindh tog CAGPIB i klass 6 och blev Nom till panel

S*Skvaderkatten´s Lilla My, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Loke, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, tog CAP i klass 10

S*Skvaderkatten´s Magne, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, tog CAP i klass 10 och blev Nom till panel

Söndag

S*Skvaderkatten´s Lilla My, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Loke, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, blev Premier (PR) GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Magne, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, tog CAP i klass 10

 

VESTKYSTKATTEN 2008-05-24—25

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2.a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5 och blev BIV

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex1 och BIV i klass 11 och NOM till panel

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Jonatan skall färgändras till grupp 7. En klar panelkatt tyckte Anne-Gro Edström

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP  och BIV i klass 2 och blev 2.a i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog titeln Grand Internationell Champion (GIC) och blev NOM till panel. GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ida blev Ex1 och BIV tot i klass 11 och NOM till panel. I panelen fick hon 1 röst av domarna.

S* Skvaderkatten´s Mattis blev Ex1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Jonatan bedömdes utom tävlan i grupp 7.Enl Henry Hornell som dömde honom hade han blivit BIV tot om han fått tävla.

 

 ÖRNSKÖLDSKATTEN 2008-05-17—18

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2.a totalt i seniorer kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3 och blev näst bästa avelshona  kat 2

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev Ex 1 utan cert i klass 5

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, tog titeln Premier. Grattis !

S*Skvaderkatten´s Lilla My, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Brage, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Loke, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, tog CAP och blev BIV i klass 10

S*Skvaderkatten´s Njord , äg. Helene och Per Westman , blev Ex 2 i klass 10

S*Skvaderkatten´s Magne, äg. Susanne Swerin och Leif Selander, blev Ex 2 i klass 10

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2.a totalt i seniorer kat 2

S`Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3 och blev bästa avelshona BIS kat 2

S*Skvaderkatten´s Frej , äg. Terese Karlsson , tog CACE och blev NOM i klass 3

S`Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S`Skvaderkatten´s Gersimi blev Ex 2  i klass 5

S*Skvaderkatten´s Fernando , äg. Maria Åkerberg , blev Ex 2 i klass 6

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, tog CAPIB i klass 8

S*Skvaderkatten´s Brage, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, blev Ex 3 i klass 9

 

STORSJÖKATTEN 2008-04-26—27

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev 2.a i seniorer kat 2

S`Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3 och blev bästa avelshona BIS kat 2

S`Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ellinor, äg. Susanna Lindh, blev Ex 2 i klass 6

S`Skvaderkatten´s Gersimi tog CACIB i klass 7

S`Skvaderkatten´s Brage äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist,blev Ex3 i klass 9

S`Skvaderkatten´s Kajsa Kavat, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, tog CAP i klass 10

S`Skvaderkatten´s Ida blev Ex1 i klass 12

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev bästa senior BIS i kat 2

S`Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3 och blev bästa avelshona BIS kat 2

S`Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S`Skvaderkatten´s Gersimi blev Internationell Campion (IC).GRATTIS !

S`Skvaderkatten´s Brage äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist,blev Ex2 i klass 9

S`Skvaderkatten´s Kajsa Kavat, äg. RoseMarie och Rebecka Elmqvist, tog CAP i klass 10

S`Skvaderkatten´s Ida blev Ex1 i klass 12 och NOM till panel.

 

TRÖNDERKATTEN 2008-03-15—16

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev Nom till panel.

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev Champion. GRATTIS !

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev Nom till panel.

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CACIB i klass 7

---------------------

DALÄLVSKATTEN 2007-10-13—14

Lördag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex2 i klass 3

S*Skvaderkatten´s Josef blev Ex2 i klass 6

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Int.Champion. GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex1 utan cert i klass 9

S*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Brage tog CAC i klass 9

Söndag

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

 S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Josef blev Ex2 i klass 6

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex3 i klass 9

*Skvaderkatten´s Gersimi tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Brage tog CAC i klass 9

-----------------------------------

MEDELPADS KATTKLUBB 2007-09-22

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 samt blev bästa klubbkatt semilånghår.

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S`Skvaderkatten´s Emil blev Ex 2 i klass 4

S`Skvaderkatten´s Ellinor tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Josef blev Ex 1 utan cert i klass 6

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CACIB i klass 7

S`Skvaderkatten´s Moses tog CAPIB i klass 8

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Lilla My tog CAC i klass 9

S`Skvaderkatten´s Elvira tog CAP i klass 10

S`Skvaderkatten´s Benjamin blev Ex 2  i klass 10

S`Skvaderkatten´s Loke skall omregistreras till grupp 5

S`Skvaderkatten´s Magne blev Ex1 i klass 11

S*Skvaderkatten`s Gersimi blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten`s Njord blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten`s Brage blev Ex 2 i klass 11

---------------------------------

 

KATTKLUBBEN MIDT NORGE 2007-06-23—24

2007-06-23

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Josef blev Int Premier (IP) Grattis!

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Champion. Grattis!

S*Skvaderkatten`s Gersimi blev Ex 1 och nom. I klass 11

2007-06-24

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2 och blev nom.

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Josef tog CAPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CACIB i klass 7

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev Ex 2 i klass 11

SCANDINAVIAN WINNER ÖREBRO  2007-06-02—03

2007-06-02

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 3 i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa fick MB 1 i klass 9

ÖRNSKÖLDSKATTEN 2007-05-12—13

2007-05-12

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 2 i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAC  i klass 9

S*Skvaderkatten´s Lilla My blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex 3 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex 2 i klass 10

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev färgändrad och blev Ex 1 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Magne blev Ex 1 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Brage blev Ex 2 i klass 12

2007-05-13

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 2 i klass 3

S*Skvaderkatten´s Törnrosa tog CAC i klass 9

S*Skvaderkattens Kajsa Kavat blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev Ex 1 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Brage blev Ex 2 i klass 12

STORSJÖKATTEN 2007-04-28—29

2007-04-28

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Fernando tog CAPIB i klass 8

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex 2 i klass 10

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex 3 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Lilla My skall färgändras och blev ej bedömd.

S*Skvaderkatten´s Ull blev Ex1 och nom till panel i klass 12.

S*Skvaderkatten´s Gersimi blev Ex 1 i klass 12.

S*Skvaderkatten´s Magne blev Ex 1 i klass 12.

S*Skvaderkatten´s Brage blev Ex 1 i klass 12.

S*Skvaderkatten´s Njord blev Ex 2 i klass 12.

S*Skvaderkatten´s kattungekull blev Ex 4.

S*Skvaderkatten´s Pepita blev bästa avelshona.

S*Skvaderkatten´s blev bästa uppfödning kat.2.

2007-04-29

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 utan cert. i klass 3.

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat tog CAC i klass 9.

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex 2 i klass 9.

S*Skvaderkatten´s Brage blev Ex 1 i klass 12.

MEDELPADS KATTKLUBB 2006-09-16

2006-09-16

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP i klass 2

S*Skvaderkatten´s Adam tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej tog CACE i klass 3

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 2 i klass 3

S*Skvaderkatten´s Emil tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Johannes tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Loke blev Int Champion. GRATTIS !

S*Vildkatten´s Odille blev Int Champion. GRATTIS ! Hon blev dessutom BIS Avelshona och 2:a som Seniorhona.

S*Skvaderkatten´s Fernando blev Ex 2 i klass 8

S*Skvaderkatten´s Moses blev Premier.GRATTIS ! Han blev dessutom bästa klubbkatt kat II

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex 1, BIV och DB- KK i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex 2 i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Lilla My blev Ex 3 och Nom-KK i klass 11.

Skvaderkatten blev 2:a uppfödning kat. II

VESTKYSTKATTEN 2006-09-09—10

2006-09-09

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP,BIV i klass 2.

S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex1 utan cert i klass 3.

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CAGCIB i klass 5.

S*Skvaderkatten´s Frej tog CAGCIB i klass 5.

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 i klass 11.

S*Skvaderkatten blev 2:a i uppfödning kat II

 

2006-09-10

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog HP,BIV,NOM och BOX i klass 2.

S’Skvaderkatten´s Adam tog CACE i klass 3.

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Grand Int. Champion. GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Frej blev Grand Int. Champion. GRATTIS !

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1, BIV-T och NOM i klass 11.Dessutom blev Törnrosa 4:a av samtliga bedömda katter hos Raymond Saetre.

S*Skvaderkatten blev BIS-uppfödning i kat II

SCANDINAVIAN WINNER 2006-08-26—27

2006-08-26—27

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Europa Premier. GRATTIS ! Han är nu både Europa Champion och Europa Premier.

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex 2 i klass 11

 

VALLENTUNA 2006-08-19—20

2006-08-19

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex1 utan cert i klass 5

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex1 utan cert i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej tog CAGCIB i klass 5

2006-08-20

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex2 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Adam tog CACE och blev NOM i klass 3

S*Skvaderkatten´s Frej tog CAGCIB i klass 5

 

KIL 2006-07-01—02

2006-07-01

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Ex 1 utan cert i klass 4

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 och NOM i klass 12

2006-07-02

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE och NOM i klass 4

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 i klass 12

 

ÖRNSKÖLDSVIK 2006-05-13—14

2006-05-13

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE och NOM i klass 4

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 och BIV i klass 12

2006-05-14

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex1 utan cert i klass 5

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAGPIB i klass 6

S*Vildkatten´s Odille blev Ex1 utan cert i klass 7

S*Vildkatten´s Odille blev 2:a i Seniorer kat 2

ÖSTERSUND 2006-04-22—23

2006-04-22

S*Skvaderkatten´s Josef tog CAPIB i klass 8

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkattens Frej blev Ex1 utan cert i klass 7

S*Skvaderkatten´s Fritiof blev Champion och blev NOM. Grattis!

S*Skvaderkatten´s Loke tog CACIB i klass 7

S*Skvaderkatten´s Lilla My blev Ex1 och NOM. i klass 12

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 och NOM.i klass 12

S*Skvaderkatten´s Adam tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex2 i klass 12

Skvaderkatten´s kattungar blev bästa kull kat 2 i konkurrens.

Skvaderkatten blev BIS uppfödning i kat 2

2006-04-23

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex1 utan cert i klass 5

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex1 utan cert i klass 7

S*Skvaderkatten´s Fritiof tog CACIB och BIV i klass 7

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex2 i klass 7

S*Skvaderkatten´s Lilla My blev Ex1 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Törnrosa blev Ex1 och domarens favorit i klass 12

S*Skvaderkatten´s Adam blev Grand Internationell Champion.Grattis!

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE och BIV i klass 4

S*Skvaderkatten´s Kajsa Kavat blev Ex1 och domarens favorit i klass 12

Skvaderkatten blev 2:a i uppfödning kat 2.

TRONDHEIM 2006-04-08—09

2006-04-08

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Grand Int Premier. Grattis!

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog CAPIB i klass 8

S*Skvaderkatten´s Loke blev Champion. Grattis!

2006-04-09

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAPE i klass 4

S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Int Premier. Grattis!

S*Skvaderkatten´s Loke tog CACIB i klass 7

GÄVLE 2006-01-21—22

2006-01-21

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAGPIB i klass 6 och blev BIV

S*Skvaderkatten´s Loke tog CAC i klass 9

2006-01-22

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Ex2 i klass 6

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex2 i klass 9

MEK:s PROPAGANDAUTSTÄLLNING

2005-10-15

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev bästa kastrathane kat. II

S*Skvaderkatten´s Hanna blev bästa hona kat.II

S*Skvaderkatten´s Ellinor blev bästa kastrathona kat. II

S*Vildkatten´s Odille blev bästa senior

S*Skvaderkatten´s Loke blev BIS totalt. Grattis!

 

BORLÄNGE 2005-09-24—25

2005-09-24

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Ex 2 i klass 6

S*Skvaderkatten´s Pierina blev Ex1 utan cert i klass 5

S*Skvaderkatten´s Loke tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Tor tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Freja tog CAC i klass 9

2005-09-25

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s Pierina tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Adam tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Frej tog CAC i klass 9

S*Svaderkatten´s Tor tog CAC i klass 9

S*Skvaderkatten´s Freja tog CAC i klass 9

Grattis till Maria Åkerberg äg. Till GIC S*Svarte Petters Agaton som blev bäste avelshane kat 2 (BIS). Agaton är pappa till Loke,Frej,Tor och Freja.

TRONDHEIM 2005-08-06—07

2005-08-06

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog  CAGPIB, BIV och blev NOM i klass 6

S*Vildkatten´s Odille tog CACIB, BIV och blev NOM i klass 7

S*Skvaderkatten´s Pepita tog CACIB i klass 7

S*Skvaderkatten´s Hanna tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Adam tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 1 i klass 11

2005-08-07

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog CAGPIB, BIV och blev NOM i klass 6

S*Vildkatten´s Odille tog CACIB i klass 7

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Int. Champion (Grattis!)

S*Skvaderkatten´s Hanna blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Adam tog CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex1, BIV och NOM i klass 11 och dessutom Laura Buranis ”Hjärtekatt”

Grattis till Maria Åkerberg,äg till GIC S*Svarte Petters Agaton som blev bäste avelshane(BIS). Agaton är pappa till Pepita och Frej.

 

KRISTIANSUND 2005-07-02—03

2005-07-02

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev Int Premier och NOM

S*Skvaderkatten´s Pierina blev CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Adam blev CACIB i klass 7

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 1 i klass 11

2005-07-03

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev CAGPIB i klass 6

S*Skvaderkatten´s  Pierina blev CAGCIB i klass 5

S*Skvaderkatten´s Adam blev Int Champion och NOM

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 1 i klass 11

SUNDSVALL 2005-06-04—05

2005-05-04

S*Skvaderkatten´s Birk tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten´s Moses tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s Johannes tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s Alfred blev MB i klass 10

S*Skvaderkatten´s Josef blev Premier

S*Skvaderkatten´s Tor blev Ex 3 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Pepita tog cert i klass 7

S*Skvaderkatten´s Ellinor blev Premier och blev NOM

S*Skvaderkatten´s Freja blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten blev 2:a i uppfödarklassen

2005-06-05

S*Skvaderkatten´s  Moses tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s  Johannes tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s  Alfred blev MB i klass 10

S*Skvaderkatten´s  Josef tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten´s  Tor blev Ex 3 i klass 11

S*Skvaderkatten´s  Pierina blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s  Ellinor tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten´s  Frej blev Ex 1 och BIV i klass 11

S*Skvaderkatten´s  Freja blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s  Adam blev Ex 1 utan cert  i klass 7

S*Skvaderkatten´s  Rasmus tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten blev 3:a i uppfödarklassen

UMEÅ 2005-05-21—22

2005-05-21

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog titeln Premier

S*Skvaderkatten´s Birk tog titeln Premier

S*Skvaderkatten´s Alfred blev Ex2 i klass 10

S*Skvaderkatten´s Pierina blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex 1 i klass 11

2005-05-22

S’Skvaderkatten´s Rasmus blev Ex2 i klass 8

S*Skvaderkatten´s Birk tog cert i klass 8

S*Skvaderkatten´s Alfred blev Ex 2 i klass 10. Han blev dock Alva Uddins hjärtekatt.

S*Skvaderkatten´s Pierina blev Ex 2 i klass 5

ÖSTERSUND 2005-04-30—05-01

2005-04-30

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert och blev BIV i klass 10

S*Skvaderkatten´s Pierina blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Pierina blev bästa avelshona BIS i kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog cert i klass 9

S*Skvaderkatten´s Josef tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s Adam tog cert i klass 9 och blev Champion (GRATTIS !)

S*Skvaderkatten´s vann kullklassen kat 2 med kattungarna född 2004-11-01

S*Skvaderkatten´s Loke blev Ex 1 och BIV i klass 12

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 2 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Tor blev Ex 1 i klass 12

S*Skvaderkatten´s Freja blev Ex 2 i klass 12

S*Skvaderkatten´s blev nr 2 i uppfödarklassen

2005-05-01

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s Pierina blev Ex 2 i klass 5

S*Skvaderkatten´s Pierina blev bästa avelshona BIS i kat 2

S*Skvaderkatten´s Pepita tog cert i klass 9 och blev Champion ( GRATTIS !)

S*Skvaderkatten´s Adam tog cert i klass 7

S*Skvaderkatten´s Josef tog cert i klass 10

S*Skvaderkatten´s Frej blev Ex 1 och BIV i klass 11

S*Skvaderkatten´s Freja blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s Tor blev Ex 1 i klass 11

S*Skvaderkatten´s blev nr 3 i uppfödarklassen

 

VÄSTERÅS 2005-04-09—10

2005-04-09

S*Skvaderkatten´s Pepita blev EX 3 i klass 9

2005-04-10

S*Skvaderkaten´s Pepita blev EX 2 i klass 9

SKELLEFTEÅ 2004-10-09--10

Dag 1 2004-10-09

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert , BIV och NOM till panel i klass 3

S*Skvaderkatten´s Pepita blev EX 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Frititiof blev EX 2 i klass 9

S*Skvaderkatten´s Ellinor blev EX 2 i klass 10

Dag 2 2004-10-10

S*Skvaderkatten´s Rasmus blev EUROPACHAMPION. GRATTIS ! Klass 3

S*Skvaderkatten´s Pepita tog cert och NOM till panel i klass 9

S*Skvaderkatten´s Fritiof tog cert i klass 9

S*Skvaderkatten´s Ellinor tog cert i klass 10

ORKANGER 2004-07-31--08-01

S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert och BIV båda dagarna samt blev NOM till panel dag 2 i klass 3.

S*Vildkatten´s Pascal tog cert och blev GIP dag 1(Grattis!) samt tog cert och blev NOM till panel dag 2 i klass 4.

S*Skvaderkatten´s Hanna tog cert och blev IC dag 1 (Grattis!) samt tog cert i klass 5 dag 2.

S*Skvaderkatten´s Moses tog cert båda dagarna samt blev IC dag 2 i klass 7 (Grattis!)

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 1 båda dagarna samt blev NOM till panel dag 2 i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Rosita blev Ex 2 båda dagarna i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex 1 båda dagarna i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Benjamin blev Ex 2 båda dagarna i klass 11.

UPPSALA 2004-06-20

S*Skvaderkatten´s Mariella blev Ex 1 i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Adam blev Ex 4 i klass 12.

ÖRNSKÖLDSVIK 2004-06 12—13

GIC S*Skvaderkatten´s Rasmus tog cert, BIV och blev NOM båda dagarna i klass 3.

CH S*Skvaderkatten´s Hanna tog cert båda dagarna i klass 7.

S*Skvaderkatten´s Moses blev Champion på lördag (Grattis!) och tog cert i klass 7 på söndag.

S*Skvaderkatten´s Rosita blev Ex 2 båda dagarna i klass 11.

S*Skvaderkatten´s Pepita blev Ex 3 båda dagarna i klass 11.

Både Rosita och Pepita förlorade på sina nerver.

S*Skvaderkatten´s Magdalena blev Ex 1 på lördag och Ex 2 på söndag i klass 12.

SKOGKATTSMÄSTERSKAP I OSLO 2004-05-29

S*Skvaderkatten´s Sara blev Ex 1 och NOM till bästa päls i klass 12.

DAL NORGE 2004-05-21—22

S*Skvaderkatten´s Sara blev Ex 1 i klass 12